HAKKIMIZDA

PCS Elektronik Mühendislik ve Danışmanlık

2002 yılında, tasarımı tamamen Türk mühendisleri tarafından yapılan İzo-Test markalı tahribatsız muayene (NDT) test cihazı üretimi ile faaliyet geçtik.

İlk günden bugüne, uzman kadromuz ile farklı sektörler için ürün tasarım ve üretimini yapıyor ve danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

Yeni ve ileri teknolojileri hayata geçirmek ve geliştirdiğimiz ürünleri, müşterilerimize en ekonomik şekilde kaliteden ödün vermeden sağlamak için çalışıyoruz.

PCS Elektronik

Faaliyetde Bulunma ve İş yapma Temel İlkeleri


PCS Elektronik T.C. Yasalarına ve Anayasasına uygun olarak ticari ve ekonomik faaliyette bulunur. 
Bu kapsamda getirisi ne olursa olsun;

  • Hiçbir inanç ve inançsız guruba karşı,
  • Hiçbir legal siyasi partiye karşı,
  • Hiçbir etnik guruba karşı,
  • Hiçbir cinsiyete karşı,
  • İnsanlığa ve Doğaya karşı,
  • TC Cumhuriyeti Devletine, Milletine, Vatanının ve Milletinin bütünlüğüne karşı

açık veya kapalı hiç bir şekilde zararlı faaliyette bulunmaz.

Bu bağlamda kuruluş sözleşmesi kapsamındaki tüm ticari taleplere, legal rekabet koşulları kapsamında cevap verir. Müşterileri, çalışanları, ortakları, işbirliği yaptığı özel ve tüzel kişiler ile olan ilişkilerini bu temel ilkeler kapsamında kamu vicdanına uygun olarak gerçekleştirir.

TEMEL

DEĞERLERİMİZ


Saygı

Müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımıza adil ve saygılı davranırız

Kalite

Yeterlinin yeterli olmadığına inanırız.

Sahiplik

Yaptığımız işin sorumluluğunu alırız.

TARİHÇE

2002
Petrol ve gaz dağıtım sektörü için boru kaplama kaçaklarını bulan ‘’Pin Hole Detector’’ tasarlandı ve satışa sunuldu.

2005
TÜBİTAK için 25W’lık çok düşük gürültülü bir güç kaynağı tasarlandı ve üretildi. 1500 adet satış yapıldı.

2010
Hava, su ve yiyecek sterilizasyonu için bir seri ozon ile temizleme cihazı tasarlandı ve piyasaya sunuldu. TROVAN RFID Systems’in Türkiye distribütörlüğü alındı

2012
Akuvatur Balık Çiftliği için RFID tabanlı bir ‘Anaç Balık İzleme Sistemi’ tasarlandı ve uygulandı

2013
Coca Cola, Damla Su için RFID tabanlı bir ‘Damacana İzleme Sistemi’ tasarlandı ve uygulandı

2014
PCS, TROVAN RFID Systems’in savunma, hassas madde izleme ve varlık yönetimi uygulamalarında Türkiye’de tek yetkili oldu

2016
Sensör kontrollü, kapalı çevrim ile çalışan bir ‘’Ozon-Nem-Sıcaklık Ölçme ve Kontrol Cihazı’’ tasarımı KOSGEB Ar-Ge projesi olarak başladı

2017
‘’Ozon-Nem-Sıcaklık Ölçme ve Kontrol Cihazı’’ projesi başarı ile tamamlandı, marka tescili ve CE onayı alındı. Bir uluslararası akaryakıt şirketi ile istasyon tuvaletlerine uygulama için satış anlaşması imzalandı. Endüstriyel uygulamalar için bir ‘’Ozon Alarm Sistemi’’ tasarlandı ve satışa sunuldu. Gıda depoları için bir ‘’Nem ve Sıcaklık Ölçme Sensör Ağı’’ tasarımı yapıldı.

2018
Hava kalitesi ölçüm istasyonu ve veri toplama ağı test çalışmaları başladı

2019
Kültür Balıkçılığı Endüstrisi için Bulut tabanlı ''Su Kalitesi Ölçüm Sistemi'‘ KOSGEB destekli bir Ar-Ge projesi olarak başladı. Mikroişlemci kontrollu 5-35kV arası kesintisiz ayarlanabilen omuza askılı tip bir Holiday Dedektör tasarlandı ve üretildi , İzo-Test 527A+ olarak satışa sunuldu. Agromey Torbalı Yem Fabrikası bacalarına koku giderme amacı ile toplam 400gr’lık üç adet akıllı ozon sistemi uygulandı. Halen kullanılmaktadır.

2020
Bir akaryakıt firması için bulut üzerinden izlenebilen, otomatik olarak günlük kullanım raporu e-postası gönderebilen ‘’Ozon Otomatı’’ geliştirildi ve uygulandı, 10 istasyonda halen kullanılıyor Boru fabrikaları üretim hatları için mikroişlemci kontrollu 5-35kV arası kesintisiz ayarlanabilen sabit tip bir Holiday Dedektör tasarlandı ve üretildi, İzo-Test 527S+ olarak satışa sunuldu

2021
''Su Kalitesi Ölçüm Sistemi'‘ projesi başarı ile tamamlandı ve Avşar Ovasındaki Ekin Su yavru balık tesisine kurulum yapıldı. 1036 Shell istasyonuna Portomatik 1G Portatif Programlanabilir Ozon üreteci sağlandı. Tersanelerde gemi boya hatalarının bulunması için 0.5-5kV arası kesintisiz ayarlanabilen taşınabilir tip bir Holiday Dedektör tasarlandı ve üretildi, İzo-Test 527M+ olarak satışa sunuldu

2022
Maden ve Çöp atık alanlarının tabanına serilen Geomembrane’ların sızdırmazlık kontrol testi için ‘’ Tekerlekli Üçgen Prob’’ tasarlandı ve üretildi. Eti Maden Bor işletmeleri sahasında Tekerlekli Üçgen Prob ve İzo-Test 527A+ kullanılarak alt yüklenici firma tarafından 2 Milyon m2 ‘den fazla alan başarı ile test edildi. Tavukçuluk Endüstrisi için Kümeslerde Ozon ile İçme ve Kullanım Suyu Arındırma bir Ar-Ge projesi olarak başladı ve büyük bir üreticinin tesislerinde devam etmektedir.

2023
Bir boru fabrikasının isteği üzerine 0.5-5kV arası kesintisiz ayarlanabilen DC çıkışlı bir Holiday Dedektör tasarlandı.